Co warto wiedzieć o auto detailingu

Popularność detailingu

Nie można odmówić auto detailingowi olbrzymiej popularności, co można łatwo zauważyć przez wysyp nowych salonów detailingowych, a także wielką popularność tej usługi wśród kierowców samochodowych. Jako ciekawostkę warto dodać, że detailingowi poddaje się nie tylko auta, lecz także m.in. samoloty czy motocykle. Auto detailing jest zbiorem usług, których celem jest renowacja, pielęgnacja i zabezpieczenia samochodu. Dodatkowo, salony detailingowe oferują również auto detailing szkolenia, które w wielu salonach są finansowane z urzędów pracy, co bez wątpienia jest olbrzymią zaletą dla osób, które tej pracy szukają i chciałyby przy okazji nauczyć się zawodu. Oczywiście, szkolenia nie są przeznaczone wyłącznie dla ludzi chcących pracować w zawodzie, a również dla osób, które po prostu chciałyby dobrze zadbać o swoje auto. Jedną z najbardziej skomplikowanych usług, która jest częścią składową procesu detailingowego jest renowacja lakieru. Pozwala ona na przywrócenie głębi i doskonałego koloru lakieru, który przez lata użytkowania uległ trudom polskich dróg i klimatu.

Co wchodzi w skład usług detailingowych

Jak już wcześniej było wspomniane, auto detailing to nie tylko renowacja lakieru, lecz także pielęgnacja i zabezpieczanie samochodu. Co więcej, zabiegi detailingowe wykonuje się nie tylko na zewnętrznej części samochodu, lecz także na kołach, komorze silnika i we wnętrzu samochodu. Pielęgnacją auta będzie m.in. dokładne mycie i oczyszczanie samochodu. Proces ten w niczym auto detailing szkolenie
nie przypomina tradycyjnego mycia na myjkach samoobsługowych czy automatycznych. W trakcie jego trwania specjaliści używają najwyższej jakości i najskuteczniejszych kosmetyków samochodowych (np. aktywnej piany), które pozwolą na dokładne umycie samochodu i pozbycie się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń na nim się znajdujących. Taka pielęgnacja poprzedza także renowację lakieru, gdyż tylko na absolutnie czystym aucie można wykonywać polerowanie lakieru samochodowego. Jeśli natomiast chodzi o zabezpieczenie lakieru, to w tym celu specjaliści wykorzystują albo wosku, albo powierzchnie kwarcowe. Te pierwsze są zwykle tańsze i utrzymują się na aucie kilka miesięcy, powłoki z kolei zwykle ponad dwa lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *